Zakázková výroba nožů

O mně

Výroba nožů pro mne představuje další krok v mém vztahu k těmto nástrojům. Dříve jsem nože jen sbíral a na svých toulkách přírodou také intenzivně používal. Díky této zkušenosti a trvalému zkoušení vlastních výrobků dnes dokážu takový nůž také vyrobit. Přestože se zaměřuji na taktické a survival nože, považuji nůž především za nástroj.

Ve výrobě preferuji kvalitní nerezové oceli jako práškovou RWL 34 nebo N690 od rakouské firmy Böhler. Je však stejně dobře možné zvolit vlastní materiály. Na rukojetích pak převládají kompozitní materiály jako Micarta, G10 nebo carbon fibre. Nebráním se však ani použití přírodních materiálů. K nožům zhotovuji pouzdra z kydexu, nylonu nebo hovězí kůže. Zabývám se též vývojem pouzder jak na sériové nože tak i zakázkové nože jiných nožířů. 

Protože si uvědomuji vliv tepelného zpracování na výsledné vlastnosti nože, svěřuji hotové čepele profesionálům v zakázkové kalírně. Kalení a popouštění tak probíhá za jasně daných podmínek ve vakuových pecích. To vše mi umožňuje dosahovat dlouhodobě stabilních výsledků. 

© 2009-2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode