Zakázková výroba nožů

Co to je...

Kydex

Kydex patří mezi termoplasty, vyznačuje se relativně velkým rozsahem teplot při nichž jej lze tvarovat a je velmi odolný. Tyto jeho vlastnosti přinášejí možnost tvarovat pouzdra (a jiné výrobky) přesně podle nože, baterky a pod.

Micarta, G10

Micarta - je kompozitní materiál používaný na rukojeti nožů. Jedná se většinou o kombinaci skelných vláken, plátna, papíru či plachtoviny spojená pryskyřicí. Nenasákavý, odolný, estetický. Dostupný v různých vzorech a barvách.

G10 - původně čistě průmyslový materiál: izolant, výroba desek plošných spojů v elektronice (FR4). Dnes je dostupný v mnoha barevných variantách a pro svou odolnost často používán na rukojetích taktických nožů.

TEK-LOK

TEK-LOK je výrobek americké firmy Blade Tech. Existuje ve dvou velikostech pro opasek do šíře 38 mm a 55 mm. Představuje velmi komfortní opaskový upevňovací systém pro pouzdra nejen na zbraně a nože. Pomocí šroubů lze nastavit horizontální nebo vertikální nošení.

EDC

EDC (EVERYDAY CARRY) - označuje různorodé vybavení pro každodenní nošení. V oblasti nožů jde především o užitkové zavírací nože a pevné nože s krátkou čepelí. V případě pevných nožů bývá doplňkem pouzdro pro variabilní a skryté nošení. U zavíracích to bývá pro změnu klip.

MOLLE-LOK

Molle-Lok je odpověď firmy Blade Tech na rozšiřující se armádní nosné systémy typu MOLLE, PALS, UNIVERZÁLNÍ VAZBA a dalších. Vyrábí se ve dvou velikostech přičemž velikost L má stejnou rozteč otvorů jako TEK-LOK L a lze je tak snadno zaměňovat.

© 2009-2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode